Regulamin realizacji projektów edukacyjnych

Regulamin realizacji projektów edukacyjnych w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Stróży

Ustalenia ogólne

1. Projekt edukacyjny realizowany jest w cyklu trzyletnim.
  2. Projekt edukacyjny jest obowiązkowy dla każdego ucznia.
  3. Projekty realizowane są w grupach min. 3 osobowych (klasowych i międzyoddziałowych).
  4. Przydział do grup wykonujących projekt odbywa się na zasadzie dowolności.
  5. Czas trwania projektu powinien wynosić od 2 tyg. do 3 miesięcy i może być przedłużony przez opiekuna.
  6. Projekty mogą mieć charakter przedmiotowy i międzyprzedmiotowy i mogą wykraczać poza podstawę programową.
  7. Ustalenie corocznych tematów projektów odbywa się na początku roku szkolnego, w którym będzie realizowany projekt po uprzedniej konsultacji z uczniami.
  8. Tematyka projektów uwzględnia zainteresowania i możliwości uczniów
  9. Udział ucznia w projekcie ma wpływ na ocenę z zachowania i może być też dodatkowo wyrażony oceną z przedmiotu.
  10. Opiekunem projektu jest każdy nauczyciel przynajmniej raz w cyklu trzyletnim nauczania danej klasy.
  11. Wychowawca klasy realizującej projekt informuje rodziców o udziale uczniów w danym projekcie, nadzoruje udział wychowanków w pracach zespołu oraz potwierdza udział ucznia wpisem do dokumentacji szkolnej (dziennik lekcyjny, arkusze ocen i świadectwa).
  12. W trakcie realizacji projektu sporządzana jest jego dokumentacja na Karcie Projektu Edukacyjnego będąca załącznikiem do Regulaminu.

• Gimnazjum nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stróży
    Publiczne Gimnazjum nr 2 w Stróży